Visos naujienos

Apranga treniruotėms – kaip ją tikslingai pasirinkti?

Jeigu lankytis sporto klube pradėjai visai nesenai, tikriausiai mintyse vis dar sukasi nemažai klausimų. Vienas iš jų – ar teisingą aprangą renkuosi treniruotėms? Jei sportinės aprangos įsigyti dar nespėjai, tačiau planuoji tai padaryti, turėtum apsvarstyti keletą aspektų, kurie leis sportinę aprangą išsirinkti lengviau.

Tinkama apranga – kokybiškas sportas

Kiekviena sporto rūšis ar pratimas neretai reikalauja skirtingos aprangos, tad prieš pradedant įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, tinkamą sportinę aprangą išsirinkti būtina. Vienas pagrindinių principų – apranga neturi trukdyti tavo treniruotėms. Jei rūbas neleis pakankamai išsitiesti, trukdys susilenkti ar erzins kūną nemalonia medžiaga, negalėsi susikaupti. Tokiu atveju nesukoncentruosi dėmesio į taisyklingą pratimų atlikimą, o treniruotę norėsis pabaigti kuo greičiau. Maloni, kokybiškų audinių apranga padės to išvengti.

 Skirtingam sportui – skirtinga apranga

Jau minėjome, kad skirtingos treniruotės reikalauja skirtingos aprangos. Jeigu tavo treniruočių planas apsiriboja kardio ir tempimo pratimais, reikėtų rinktis labiau prie kūno priglundančią aprangą. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas apatinės kūno dalies aprangai: kelnių klešnės neturėtų būti per plačios, kad neįsipintų į treniruoklių pedalus, nemaišytų dirbti kojomis, o sportbačiai turėtų nevarginti pėdų. Jei, pavyzdžiui, tavo tikslas auginti ir dailinti raumenis – rinktis laisvesnę, mažiau prigludusią aprangą, kuri leistų nevaržomai lankstyti ir valdyti kūną pratimų metu.

Aprangos medžiagos pasirinkimas

Kalbant apie sportinės aprangos gamybines medžiagas bei modelius, jų pasirinkimas milžiniškas. Jei sportas tau aktyvus laisvalaikis, kad rastum sau tinkamos medžiagos aprangą, pakaks žinoti keletą medžiagų savybių. Medvilniniai drabužiai sugeria nemažai drėgmės, lėtokai džiūva, tad jei ruošiesi intensyvesnėms treniruotėms, ilgesnį laiko tarpą pabuvus su tokia apranga jausies nemaloniai. Medvilnę rinkis mažiau prakaitavimo reikalaujantiems pratimams. Polisteris – neblogai kvėpuojanti medžiaga, lengva ir patvari, tad ji gali būti naudojama universaliau, daugeliui pratimų. Apranga iš elastano bus puikus pasirinkimas pratimams, kuriems būtini nevaržomi judesiai. Tokie drabužiai gerai praleidžia orą ir greitai džiūsta, nesukelia diskomforto.

Renkantis sportinę aprangą būtinai atkreipk dėmesį į aprangos medžiagą ir praktiškumą. Nepatingėk pasiskaityti etikečių, būtinai pasimatuok rūbą prieš perkant. Rūbo modelis, spalva  ir kiti panašūs dalykai – tavo individualus pasirinkimas. Tačiau atmink, kad tinkama ir prie kūno prisitaikanti apranga padės tau ne tik teisingai ir kokybiškai atlikti pratimus, bet ir suteiks papildomos motyvacijos bei pasitikėjimo savimi.

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS