Visos naujienos

Ką tik pradėjai sportuoti? Štai 5 dalykai, kurių neturėtum pamiršti

FitClub komanda džiaugiasi, kad ką tik prasidėjus naujiesiems metams,  sporto klubo gretas papildė nauji sporto klubo nariai! Jei esi vienas iš tų, kurie sportuoti pradėjo visai neseniai ir vis dar jautiesi nedrąsiai – turime tau keletą patarimų, kurie padės tau atsipalaiduoti.  Ko nepamiršti kiekvieną kartą lankantis sporto salėje?

Nepamiršk kvėpuoti

Taisyklingas kvėpavimas aprūpina tavo smegenis reikiamu deguonies kiekiu, aktyvina kraujotaką, užtikrina taisyklingą pratimų atlikimą. Jei darai kardio – tavo kvėpavimas turėtų būti gilesnis ir stipresnis; jei atlieki jėgos treniruotę: pasiruošiant įkvėpk, atlikus iškvėpk. Jei tau sudėtinga surasti tinkamą kvėpavimo ritmą, pasikonsultuok su asmeiniu treneriu.

Venk didelio užimtumo laikų

Jei vis dar klaidžioji tarp treniruoklių, bandai mokytis kaip naudotis vienu ar kitu sportiniu įrenginiu, lankykis sporto salėje tada, kuomet salėje mažesnis užimtumas. Įprasta, kad daugelis sportuoti skuba prieš darbą ar po darbų, tada įprastai sporto salėje rytai ir vakarai yra visiškai užimti, o prieš piet yra laisviausia. Sporto klube, kuriame lankaisi, turėtų  būti grafikas, kuriame galėsi matyti, kada salės užimtumas yra žemas, vidutinis ar didelis.

Tinkamai maitinkis

Tinkama mityba užtikrins ne tik geresnę savijautą, bet ir daugiau energijos ir jėgų tavo treniruotėms.  Jei jausi alkį – neturėsi energijos atlikti pratimus, jei jausiesi pilnu skrandžiu – skaudės šonus ir taip pat negalėsi įsivažiuoti į treniruotę. Tinkamus sveikus, lengvai virškinamus užkandžius rinkis daugmaž 30-60 minučių prieš treniruotę.

Nepamiršk atsipalaiduoti

Jeigu jaudiniesi, kad pirmomis treniruotėmis tau skauda raumenis – padaryk dienos-dviejų pertrauką, tačiau nesustok. Kuo dažniau sportuosi, tuo mažiau tau viską skaudės, pripratinsi raumenis ir jie dirbs tau. Jeigu treniruojantis jauti nuolatinį ar pasikartojantį skausmą – pratimų jokiu būdu netęsk. Tokiu atveju sustok ir pailsėk, o jei skausmas nepraeina ilgesnį laiką – konsultuokis su gydytoju, asmeniniu treneriu ar kinezeterapeutais. Galbūt kai kurių pratimų tu tiesiog fiziškai negali atlikti?

Apdovanok save

Po sunkių treniruočių labai svarbu save apsidovanoti, save palepinti. Po sporto nebijok užkandžiauti skaniais kvapą gniaužiančiais skanėstais. Rinkis užkandžius, kuriuose yra angliavandenių ir baltymų, tačiau jokiu būdu nepadaugink: geriau tai, ko nori, bet mažiau. Jei be saiko prikimši pilvą – tavo treniruotė nueis veltui.

Dar vienas daykas, ko svarbu nepamiršti – tai motyvacijos. Ją išlaikyti padės šie patarimai bei asmeninis treneris, salės instruktoriai, tavo sporto draugas. Laikykitės šių trumpų nuorodų kartu – bus lengviau, motyvacija tik didės, o rezultatai gerės!

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS