Visos naujienos

Kaip išsikelti savo treniruočių tikslus?

Jei neseniai pradėjai sportuoti, turbūt turi tam tikslą – galbūt sieki numesti ar priaugti svorio, padailinti kūno formas ar tiesiog naudingai praleisti laisvalaikį. Jeigu dar savo tikslų išsigryninti nepavyko, pats laikas tai padaryti! Tikslų išsikėlimas ir nuoseklus jų sekimas padės tau susikoncentruoti ir efektyviau siekti rezultatų. Šį kartą FitClub sporto klubo komanda pataria – kaip išsikelti savo tikslus?

1. Tikslai turėtų būti aiškiai apibrėžti
Pirmiausia, ką turėtum padaryti, įvertinti esamą situaciją ir tuomet pradėti galvoti apie tikslus. Įvertink keletą atributų: kas tau kelia diskomfortą, ką norėtum patobulinti? Kaip jautiesi dabar ir kaip norėtum jaustis? Nepamiršk, kad tikslus išsikeli sau, o ne kitiems, todėl apsibrėžk juos taip, kad suprastum. Pavyzdžiui, jeigu nori numesti svorio – kiek kilogramų svorio nori netekti? Jei sieki patobulinti kūno formas, apsibrėžk kokias tiksliai. Aiškūs tikslai – aiškūs būdai, kaip jų pasiekti.

2. Tikslai turėtų būti pamatuojami
Jeigu tavo išsikelti tikslai bus tokie, kurių progreso niekaip sekti negalėsi, ilgainiui prarasi motyvaciją, o išsikelto tikslo siekti taps nebeįdomu. Sportas tuo ir įdomus – kuo geresni rezultatai, tuo mažiau norisi sustoti. Jei tavo tikslas susijęs su svoriu, turbūt geriausias būdas tai pamatuoti yra stebėti ir fiksuoti savo apimtis. Jeigu tikslas susijęs su ištverme, ko gero, reikėtų susikoncentruoti į tai, kiek ir kokių pratimų gali atlikti daugiau per tą patį laiką. Svarbiausia savo rezultatus sekti – taip turėsi daugiau motyvacijos ir noro siekti savo tikslų.

3. Tikslai turėtų būti realistiški
Jeigu nori savo tikslus pasiekti, nepamiršk jų nusistatyti realistinių. Visuomet atmink, kad norėti gali visko, tačiau ne viskas gali būti įgyvendinama. Nusistatyk tokį tikslą, kurį gali pasiekti per tam tikrą laiko tarpą. Pavyzdžiui: noriu numesti 15 kilogramų savo kūno svorio per 6 mėnesius. Arba norėčiau sumažinti savo šlaunų apimtis 1 centimetru per 3 mėnesius. Kuo realistiškesni tikslai – tuo lengviau juos pasieksi ir neprarasi motyvacijos.

Mūsų tikslai apibrėžia, kokiais mes norime būti. Būtent todėl turi atminti, kad tikslų išsikėlimas ir jų siekimas yra procesas, reikalaujantis nuoseklumo, motyvacijos ir laiko. Nebijok skirti jo tiek kiek reikės.

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS