Visos naujienos

Kalorijos arba kaip lieknėti neatsisakant mėgstamo maisto

Kas yra kalorija?Kalorija yra sutartinis energijos kiekio matavimo vienetas. Suvartojant per daug kalorijų, svoris auga. Suvartojus per mažai – krenta. Kiek tiksliai tai yra – pasakyti praktiškai neįmanoma, tačiau internete esantys skaičiuotuvai padės sužinoti apytikslį dienos kalorijų limitą.

Asmeninis treneris Rimas

Asmeninis treneris Rimas

Kaip numesti svorio?

Kalorijų balansas yra PAGRINDINIS veiksnys kontroliuojant svorį. Visa kita iš esmės yra mažai reikšmingos detalės. Nei valgymų skaičius, nei papildai, nei įmantrios dietos nepadės, jei valgai per daug. Štai keli patarimai, kurie padės išlaikyti tinkamą kalorijų balansą svoriui mesti:

Valgyk mažiau. Tai pats paprasčiausias būdas sumažinti dietos kalorijų skaičių. Daugumai žmonių tai nėra lengva, tačiau tai – tiesioginis būdas svoriui mesti.

Skaičiuok kalorijas. Nebūtina jaudintis dėl keleto kalorijų, tačiau žinojimas kiek apytiksliai suvalgai yra puikus būdas išlikti motyvuotam. Skaičiuoti jas padės maistinė vertė ant pakuotės arba virtuvinės svarstyklės bei internete esanti maistinė informacija produktams be pakuotės (mėsai, daržovėms ir t.t.).

-Pakeisk kaloringus produktus kitais. Vietoj natūralaus pieno ar riebios varškės naudok liesus variantus. Raudoną mėsą gali pakeisti vištiena arba kalakutiena. Jei sunku atsikratyti gėrimų su daug cukraus, ieškok gėrimų su mažiau cukraus arba be jo.

Gamink maistą kitaip. Nereikia viso maisto gaminti garuose arba virti, tačiau maisto produktų skonį puikiai atskleidžia orkaitė. Vietoj kepimo keptuvėje, riebaluose, lengvas apšlakstymas aliejumi ir gaminimas orkaitėje leis mėgautis tuo pačiu (ar net geresniu!) skoniu su mažiau kalorijų.

Vartok prieskonius. Mes visi žinome, jog padažai yra skanūs, o jų atsisakyti sunku. Tačiau geriausia pamaina jiems – prieskoniai. Kalorijų kiekis juose yra juokingai mažas, todėl vartoti jų gali kiek tik nori.

Būk aktyvesnis. Jei nenori radikaliai keisti savo mitybos, visada gali didinti savo sudeginamų kalorijų kiekį. Žinoma, tai galima padaryti treniruočių metu, tačiau net vaikščiodamas papildomas 40 min. per dieną sudeginsi papildomas 200 kalorijų. Per savaitę tai papildomos 1,400 kalorijų, kurias gali suvartoti.

Yra daug būdų palengvinti savo svorio metimą, tačiau geriausias būdas pasiekti savo tikslą – stabilus, kantrus ir nuoseklus darbas.

 

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS