Visos naujienos

Motyvacija vs. disciplina

Motyvacija vs. disciplina

Ar ir jums pažįstamas jausmas, kai sunku prisiversti atlikti kokį nors buities darbą, užbaigti projektą ar pagaliau praverti sporto salės duris? Jeigu taip, žinokite, kad tai yra visiškai normalu – tam tikrais gyvenimo momentais motyvacijos trūkumą patiriame visi. Tokiais atvejais svarbu savęs paklausti – ar tai motyvacijos, o gal visgi disciplinos stoka? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kuo jos skiriasi ir kodėl jos yra svarbios sportuojant.

Motyvacija ir disciplina: kuo jos skiriasi?

Motyvacija yra potraukis, skatinantis asmenį veikti, tačiau jis nėra pastovus ir gali svyruoti, todėl tik pasikliovus motyvacija sunku pasiekti ilgalaikius tikslus. 

Disciplina yra įgūdis, leidžiantis sutelkti dėmesį į tikslus ir kontroliuoti save, o ją įgyjame laikui bėgant, kuomet nuosekliai prižiūrime savo veiksmus ir laikomės plano. 

Egzistuoja nuomonių, kad motyvacija yra raktas į sėkmę, o kiti teigia, kad disciplina yra viskas, ko reikia norint būti sėkmingam. Tačiau realybė tokia, kad jos viena kitą papildo. Motyvacija yra tik priežastis ką nors daryti, o disciplina yra įgūdis, kuris vystosi laikui bėgant. Tomis dienomis, kai nesijaučiame motyvuoti, disciplina tampa mūsų tikslų siekimo pagrindu.

Patarimai, kaip išlaikyti motyvaciją

Norint išlaikyti motyvaciją labai svarbu išsikelti realius tikslus, kuriuos būtų galima pasiekti pradedant nuo mažų, lengvų, o po to palaipsniui pereinant prie didesnių. Tik tokiu būdu savo tikslą laikysime pasiekiamu bei turėsime užtektinai motyvacijos, kadangi artėsime prie tikslo pasiekimo ir tai suteiks dar daugiau motyvacijos nesustoti. Išsikeldami per didelius tikslus apsunkiname visą procesą, kadangi jį pasiekti reikia daug laiko, pasidaro per daug sunku, todėl daugelis būtent dėl to nuleidžia rankas. Taip pat labai svarbu planuoti treniruotes ir vengti pasiteisinimų. Turėdami planą visada žinosite, ką turite tą dieną atlikti, todėl rasti pasiteisinimų bus sunkiau. Jei jaučiatės per daug užsiėmę arba pavargę, labai svarbu nepamiršti ir pailsėti, nes pailsėję mes tampame dar stipresni – motyvacija tik auga. Taip pat sportuoti kartu su draugu dažnai yra smagiau, galite vienas kitą motyvuoti ar tiesiog atlikti pratimus kartu, todėl motyvacija eiti į sporto klubą taip pat didės. 

Patarimai, kaip ugdyti discipliną

Disciplina neatsiranda savaime, bet ją galima ugdyti. Turite išmokti atidėti savo jausmus bei emocijas į šalį, o visą dėmesį sutelkti į savo tikslus. Sporto įtraukimas į kasdienę rutiną ir treniruočių planavimas gali padėti mums išlikti drausmingiems. Turėdami konkretų tikslą bei aiškų planą, visada žinosite, ką turite padaryti šiandien, kad būtumėte vienu žingsniu arčiau tikslo. Sporto kelionė nebūna lengva, nes reguliariai sportuoti, prižiūrėti savo mitybą yra didelis darbas, reikalaujantis atsidavimo ir užsispyrimo, todėl galiausiai ateina laikas, kai motyvacija mažėja bei vis dažniau randami pasiteisinimai – nuovargis, laiko trūkumas ar tiesiog blogas oras. Kai esame disciplinuoti mes galvojame tik apie galutinį tikslą ir tokiais momentais primename sau, kodėl tai darome bei kodėl negalime sustoti. Suvokdami, kad niekas kitas už mus to nepadarys ir turėdami aiškias užduotis, ką reikia daryti, savo tikslą garantuotai pasieksite, nes motyvacija svarbi pradžioje, o kelionėje daug svarbesnė disciplina.

Norint pasiekti savo kūno rengybos tikslų ir susikurti sveikesnius įpročius, reikia tiek motyvacijos, tiek disciplinos. Galime išlaikyti aukštą motyvaciją primindami sau, kodėl būtina keisti gyvenimo būdą, taip kasdien po truputį ugdydami discipliną bei sveikus įpročius. Atminkite, kad disciplina yra kaip raumuo kuo daugiau ją treniruojame, tuo ji stipresnė! Užsukite į FitClub – čia ne tik ugdysite discipliną, bet ir stiprinsite raumenis!

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS