Visos naujienos

Nerašytos taisyklės: ką turi žinoti sporto salės naujokas?

Įsigijai sporto klubo narystę, tačiau nežinai nuo ko pradėti? Abejoji dėl savo pasirinktos sportinės aprangos, neįsivaizduoji kaip naudotis pirmą kartą matomais treniruokliais, o dėl to, ar visas reikalingas priemones susidėjai į sportinį krepšį – nesijauti užtikrintai. Vis dėlto, stipriai nerimauti nereikėtų – užtenka susipažinti su keletu nerašytų taisyklių, kurios padės tau pirmą kartą sporto salėje jaustis drąsiau.

1. Pasirink tinkamą sportinę aprangą

Jei sporto salėje esi naujokas, tikriausiai vis dar svarstai, ar tavo sportui pasirinkta apranga teisinga. Tinkama apranga padeda įgauti pasitikėjimo savimi, su ja gali efektyviau treniruotis. Nuo ko reikėtų pradėti renkantis aprangą? Pirmiausia, pasvarstyk apie savo tikslus – jei, pavyzdžiui, eini patobulinti ar auginti raumenis, pagrindinė tavo treniruočių ašis bus sunkieji svoriai – tokiu atveju, apranga turėtų būti laisvesnė, nevaržanti tavo judesių. Jei eini dėl aktyvesnės kasdienos ir planuoji intensyviau naudotis kardio treniruokliais, funkcine zona – aprangą rinkis labiau prigludusią prie kūno. Taip ji nemaišys tau bėgti ar minti dviratį.Pagalvok ir apie sportinės aprangos medžiagą – sportuoti bus lengviau, jei pasirinksi odai kvėpuoti leidžiantį, kūną vėsinantį audinį. Nepamiršk ir avalynės. Tai itin svarbus aprangos elementas, kuris padės tvirtai stovėti ant žemės bei neleis pėdoms greitai pavargti.

2. Asmeninės higienos svarba

Daugelis mėgstame krautis įvairius lagaminus, tačiau neretai į juos prikrauname nebūtinų dalykų. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir renkantis priemones, kurias nešiesi į sporto salę. Apsvarstyk ir į sportinį krepšinį dėk tik tai, ko tau gali prireikti – vandens atsargos, žingsniamatis, rankšluostis, įtvarai (jei jų reikia) ir dar keli atributai, kurie salėje tikrai pravers. Tiesa, nepamiršk apie nuvarginto kūno priežiūrą po treniruotės: įsidėk švarius rūbus, asmenines higienos priemones – sporto salės rūbinėse švara itin svarbu.

3. Susipažink su klubu iš arčiau

Jei turi galimybę, nepatingėk apie klubą, į kurį įsigijai narystę, pasidomėti kituose šaltiniuose. Interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, įvairiuose forumuose gali rasti nemažai  naudingos informacijos, kuri padės sporto salėje nesijausti svetimu. Įprastai iš anksto gali nemažai sužinoti apie sporto klubų išplanavimą, turimus treniruoklius, dirbančius salės instruktorius ar asmeninius trenerius. Prieš įsigyjant sporto klubo narystę, kai kuriuose klubuose gali pabandyti ir nemokamą pirmą apsilankymą – jo metu gali apžiūrėti klubą, išbandyti treniruoklius, susipažinti su administracija ir pajausti sporto klubo atmosferą. Žinoti keletą dalykų apie sporto klubo gyvenimą nepakenks – taip bus dar lengviau ir drąsiau pradėti treniruotis.

4. Negalvok, kad į tave žiūri

Svetimi nužiūrintys žvilgsniai – vienas populiaresnių mitų, dėl ko dauguma sportuoti sporto klubuose prisibijo. Tačiau šiuo atveju reikėtų suprasti, kad kiekvienas sportuojantis į treniruotes ateina su asmeniniais tikslais, sau išsikeltais iššūkiais, o treniruočių metu tik į tai ir koncentruojasi. Jei manai, kad jausiesi nejaukiai, į pirmą treniruotę ateik su draugu – bus drąsiau, galėsite vienas kitą motyvuoti. Jei eini vienas – nuo aplinkos triukšmo tau padės pabėgti ausinukai ar gera audio knyga.

Tiek sporto salės naujokui, tiek sporto salės veteranui vienas svarbiausių dalykų yra koncentracija į savo tikslą. Kiekvienas jo siekia skirtingomis treniruotėmis, tau tereikia atrasti savąsias ir dėti visas pastangas, kad nuo jų nenukryptum.  

 

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS