Visos naujienos

Pirmi kartai sporto klube: ką turėtų žinoti naujokai?

Pirmi kartai sporto klube: ką turėtų žinoti naujokai?

Sparčiai įsibėgėjantis kovas reiškia, kad lieka vis mažiau laiko pasiruošti vasarai. Tad jeigu nusprendei pakeisti savo įpročius ir sutvirtinti kūną – puiku, tačiau reikėtų pradėti jau dabar. Motyvacija – yra, narystė – užsakyta, tačiau vis nedrįsti kelti kojos į sporto salę? Nesijaudink, esi ne vienas. Dalinamės patarimais, ką verta žinoti prieš pradedant lankyti sporto klubą.

Išsigrynink savo tikslus

Judėjimas yra naudingas fizinei ir emocinei sveikatai, tad jau esi šaunuolis, nes pasiryžai pradėti sportuoti. Dabar metas nusistatyti asmeninius tikslus! Nori sutvirtinti kūną? Numesti  svorio? O galbūt įgauti ištvermingumo ar mobilumo? Aiškiai nusistatęs tikslus, galėsi imtis priemonių jiems pasiekti – susisiekti su treneriu, susidaryti treniruočių grafiką, susipažinti su reikiamais treniruokliais ir pan.

Dalis lankytojų dėl žinių ir / ar informacijos trūkumo pratimus atlieka netaisyklingai – tai padidina traumų riziką ir gali stipriai pakenkti sveikatai. Būtent todėl svarbu nepamiršti, kad sportuoti su asmeniniu treneriu, ypač tik pradėjus lankyti sporto klubą, yra kur kas efektyviau nei savarankiškai. Profesionalo priežiūra bei patarimai padeda efektyviau siekti savo tikslų.

Jeigu artimiausiu metu neplanuoji sportuoti su treneriu, nesijaudink, sporto klube FitClub rasi įvadines sporto programas, todėl vos atėjęs galėsi pradėti sportuoti taisyklingai!

Pradėk po truputį

Nepulk į sportą stačia galva, kitaip tariant, pradėk po truputį – idealu pradėti nuo kelių kartų  per savaitę ir palaipsniui didinti krūvį. Taip pat, pasak FitClub trenerių, geriausias būdas išvengti klaidų – nedaryti pratimo, dėl kurio taisyklingumo nesate užtikrinti. Reikėtų vengti per sunkių svorių bei apsikaustyti kantrybe, nes rezultatai ateina laikantis nuoseklumo.

Apšilimas – tik silpniems? Tikrai ne! Apšilimas prieš treniruotę yra būtinas. Jis ne tik padeda išvengti traumų, bet ir padidina treniruotės efektyvumą. Apšilęs kūnas – lankstesnis, mobilesnis bei mažiau skauda po treniruotės.

Sportuojant pagreitėja kraujotaka, kyla kūno temperatūra ir jis vėsinasi prakaituodamas. Šio proceso metu netenkame nemažai skysčių, todėl, siekiant išvengti dehidratacijos, svarbu treniruotės metu ir po jos gerti vandenį.

Gerbk save ir kitus

Prieš pradėdamas sportuoti pasidomėk vietos taisyklėmis – jas įprastai galima rasti oficialiame sporto tinklalapyje, soc. tinkluose ir / arba pačioje sporto salėje. Kelios pagrindinės rekomendacijos:

  • Labai svarbu avėti lauke nenaudojamą, švarią avalynę.
  • Turėti ir kaskart ant treniruoklio pasitiesti rankšluostį.
  • Susitvarkyti po savęs – padėti svorius ar kitą inventorių į jam skirtas vietas.
  • Nešiukšlinti.
  • Gerbti kitus ir nesistumdyti, neimti svetimų daiktų, o prireikus – pagelbėti kitiems lankytojams.

Nelauk rytojaus, išbandyk FitClub nemokamai jau šiandien!

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS