Sportas ir įpročiai. Kas žlugdo tavo progresą?
Sunkiausias dalykas sporte nėra svarmenys. Sunkiausia, matyt, yra pradėti. Tačiau vien ateiti į sporto salę neužtenka. Tai – tik pusė darbo. Visa kita yragyvenimo būdo keitimas iš esmės. Nesvarbu kiek laiko praleisi sporto salėje – rezultatai neateis, kol nepradėsi keisti savo įpročių.
Dažnai apie žalingus įpročius galvojame tik kaip apie rūkymą ir alkoholio vartojimą, tačiau visi ir taip supranta, jog to verta atsisakyti. Be ir taip akivaizdžios alkoholio žalos, jame pilna kalorijų, kurios ne tik nėra naudingos organizmui, bet ir aktyviai trukdo mesti svorį. Rūkymas, žinoma, kalorijų neturi, tačiau metus rūkyti jau po kelių savaičių didėja fizinio krūvio tolerancija, kas padės lengviau ir intensyviau treniruotis.
Dar vienas dalykas, kurio nesiejame su žalingais įpročiais yra miego režimas. Matyt kiekvienas esame atsigulę į lovą, išsijungę šviesą ir… Įsijungę telefoną. Miegas yra nepakeičiamas dalykas tiek sportui, tiek bendrai Tavo sveikatai. Tai vienintelis ir geriausias laikas, kai Tavo kūnas skiria visas savo pajėgas atsistatymui. Kiekvienas suaugęs turėtų miegoti bent 7 valandas per parą, o sportuojantiems reikia dar daugiau. Miegas yra bene vienintelis dalykas apie kurį galima pasakyti „kuo daugiau – tuo geriau“.
Netinkama mityba taip pat priskirtina žalingų įpročių kategorijai. Tobulai maitintis, ypač šiais laikais, praktiškai neįmanoma, tačiau maži dalykai daro didelius pokyčius. Pakeitęs dalį greitai pasisavinamų angliavandenių (cukraus iš saldumynų ir t.t.) lėtesniais, nejausi staigių energijos „duobių“ dienos bėgyje, ir jausiesi mažiau pavargęs. Valgydamas daugiau baltymų rečiau jausi alkį, kadangi jie sukelia sotumo jausmą. Riebalai taip pat yra svarbūs, kaip ir vitaminai bei mineralai iš daržovių.
Kita vertus, laiko stygių sunku būtų įvardinti kaip žalingą įprotį, tačiau suprask, kad laiko niekada nebus. Jo niekada neatsiras, jei jo nesukursi. Sąžiningai pažvelgę į savo dienotvarkes kiekvienas rastume dalykų, kuriuos galima pakeisti sportu. O to laiko nereikia daug. Net keletas valandų per savaitę atneš stulbinantį progresą, jei tą laiką išnaudosi protingai ir aktyviai.
Galiausiai, pradėjęs sportuoti privalai palikti savo ego už durų. Kad ir kaip norėtųsi pasipuikuoti prieš draugus, tai nėra svarbu. Kad ir ką pagalvos aplinkiniai, Tu tai darai dėl savęs. Tu esi galutinis savo progreso teisėjas. Vietoj pasiteisinimų dėl kitų žmonių nuomonės, paklausk savęs ar tai, ką prarasi, verta aukoti dėl to, ką pagalvos kiti. Galiausiai pasieksi savo tikslą. O tuomet Tau tikrai nebereikės galvoti, ką mano kiti.