Visos naujienos

Nerašytos sporto klubų taisyklės: ką derėtų žinoti?

Nerašytos sporto klubų taisyklės: ką derėtų žinoti?

Sporto klubas – vieta, kur žmonės susirenka ne tik sportuoti, bet ir peržengti savo galimybių ribas, siekti tikslų, atrasti bendraminčių ar burtis į bendruomenes. Ir nors pirmi kartai treniruoklių salėje kartais būna nedrąsūs, ilgainiui kiekvienas sporto klubo lankytojas turėtų apsiprasti naujoje aplinkoje, jaustis komfortiškai bei gerai leisti laiką. Egzistuoja keletas nerašytų sporto klubų taisyklių, kurios padės užtikrintai jaustis ne tik naujokams, bet ir patyrusiems salės vilkams.

Gerbkite kitų asmeninę erdvę

Retam žmogui yra smagu, kai jį kažkas stebi atliekant pratimą ar nerimastingai trypčioja greta, kol atsilaisvins norimas treniruoklis. Tai neretai trukdo susikoncentruoti ir efektyviai atlikti pratimus. Gerbkite kitų privatumą ir, jeigu laukiate treniruoklio, mandagiai paklauskite, kiek serijų žmogui liko, o tada eikite atlikti kito pratimo, atsigaivinti ar pasivaikščioti po sporto salės erdves – nepastebėsite, kaip greitai prabėgs laikas. Jeigu žmogus sportuoja su laisvais svoriais, nestovėkite per arti, palikite kelis kvadratinius metrus erdvės tiek jam, tiek sau. Priešingu atveju rizikuojate susižeisti ar sužeisti kitą.

Laikykitės tvarkos ir higienos taisyklių

Kiekvienas sporto klubas turi oficialias elgesio taisykles, tačiau net ir jų neskaičius, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų:

  • ateikite sportuoti su švaria apranga ir avalyne,
  • ant treniruoklių pasitieskite rankšluostį, po pratimo treniruoklį nuvalykite dezinfekciniu skysčiu,
  • atlikę pratimą susitvarkykite – sudėkite svarmenis ar kitą sporto inventorių į jam skirtas vietas,
  • pabaigę treniruotę ir vykdami namo, nepalikite nešvarių drabužių sporto klubo rūbinėje ar spintelėse,
  • dušas skirtas nusiprausti – jame negalima skustis, atlikti SPA procedūrų su įvairiais aliejais: tai nehigieniška ir pavojinga (dėl rizikos paslysti).

Elkitės pagarbiai ir taktiškai

Tam, kad kiekvienas sporto klube jaustųsi komfortiškai, turime būti vienas kitam pagarbūs bei tolerantiški. Kad ir kaip smagu pabendrauti su bendraminčiais, darykite tai toliau nuo sporto erdvių, kad nesukurtumėte spūsčių, ir netriukšmaukite, kad neblaškytumėte kitų dėmesio. Kilus problemai, spręskite ją diskusijos forma arba kreipkitės į personalą.  

Treniruoklių erdvėse venkite kalbėti telefonu ar naršyti internete. Taip ne tik galite sutrukdyti kitiems, bet ir patys mažiau susikoncentruosite į atliekamus pratimus, sulėtinsite savo tempą. Tai gali turėti įtakos jūsų rezultatams.

Nepamirškite būti draugiški kitiems. Jei pastebėjote, kad kas nors netaisyklingai atlieka pratimą arba nežino, kaip naudoti tam tikrą įrangą, ištieskite pagalbos ranką. O galbūt patarimo reikia jums? Nesidrovėkite, kreipkitės į sporto klubo kolegas ar trenerius!

Susitikime sporto klube „FitClub“!

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS